Autor


Martin Hetych
  Tak to byl 13. sraz SiemensManie
Vydáno dne:  18.11.2016
Průměrné hodnocení:  zatím nehodnoceno
 
z redakce

Již 26. listopadu / novembra se uskuteční v pořadí už 14. sraz SiemensManie. Proto by se slušelo připomenout, jaký byl průběh předchozího 13. srazu.

Již po čtvrté se sraz uskutečnil v brněnské burgrárně a opět poslední sobotu v listopadu, tedy 28. listopadu / novembra 2015. Průběh srazu se od předchozích příliš nelišil, ale přeci jen ve dvou věcech ano. Srazu se zúčastnil zahraniční host z Vídně Benny, který pracoval v Siemensu a zná spoustu kolegů a sběratelů mobilních telefonů této značky. Mohli jste se od něj dozvědět spoustu zajímavých informací a sraz tak dostal jiný náboj. Ten byl umocněn tím, když při odchodu rozložil na stůl hromadu nových krytů. Letos to ale vypadá, že nebude moct přijít, tak snad příště. Druhá věc je ta, že Test pravého SiemensManiaka vytvořil NoviS. Dle očekávání byl test na velmi dobré úrovni a nezapomnělo se ani na verzi v anglickém jazyce. V testu byl nejúspěšnější Bonfire.


Krátce z 13. srazu


Bylo to právě před deseti lety, kdy se přestaly vyrábět mobilní telefony Siemens (Benq-Siemens). Přesto se u nás každý rok najde hrstka lidí, kteří se těmto telefonům věnují nebo věnovali. Již to není z hlediska softwarových úprav, ale jde o sběratelství. Podle Bennyho takovéto srazy v Rakousku ani v Německu nejsou, prý zde panuje vzájemná nevraživost mezi sběrateli. Lze považovat za úspěch, že v takových malých státech jako je Česká a Slovenská republika se ještě pár lidí dokáže sejít ohledně 10 let mrtvé značky. Snad se letos sejdeme také v hojném počtu.

Kolektivní foto
Kolektivní foto


Jak to viděl Mucasco

Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou zodpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor