clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - několik dotazů o sl45i
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

několik dotazů o sl45i

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x45
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olgojc
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 6

62.02 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 1:00 pm    Předmět: několik dotazů o sl45i Odpovědět s citátem

Zdravím, pořídil jsem si pro radost a z čiré nostalgie siemens sl45i. Nevím, jestli dělám něco špatně, ale telefon má strašně malou hlasitost jak při hovoru, tak při vyzvánění. Když ho mám třeba v ledvince, tak ho skoro neslyším zvonit. A druhá otázka, jak vlastně spustím aplikaci v javě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 4:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

K druhé části dotazu. Máš určitě SL45i nebo jenom SL45? SL45 by se musela prvně předělat na SL45i.
Pokud máš skutečně SL45i, mělo by to jít stanardně. Někde v menu by tedy měly být java aplikace.
A aplikace samotné se nahrávají do samostatné podsložky ve složkce java/jam.
A je nutné nahrát soubor jar i jad.

Takže pokud budeš chtít nahrát třeba apliaci MicroReader, ve složce java/jam vytvoříš složku MicroReader a do ní nahraješ soubory MicroReader.jar a MicroReader.jad.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olgojc
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 6

62.02 SMM
PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 4:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusil jsem to a nejde to. Pořád tam je jen možnost "označit".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 9:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to vypadá, že telefon příponu .jar skutečně nezná. Jseš si skutečně jist, že to není pouze SL45? SL45i by soubor .jar spustila. Tam by nebyla pouze možnost "Označit".

EDIT: Možná se pletu. V sekci Software je program pro aktivaci javy v Siemensu SL45i. Takže možná je potřeba ji prvně aktivovat i u něj (možná jen třeba na nižších verzích firmware, protože alespoň u některých SL45i to jde standardně.)
http://www.siemensmania.cz/download.php?file=/software/javaaktivator.exe

Je na to potřeba servisní kabel (což je u řady x45 skoro každý, dnes se sežene za cca 80 Kč). A než se do toho pustíš, je velmi vhodné udělat si zálohu fullflash v programu V_klay. Návod na Siemensmanii najdeš.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olgojc
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 6

62.02 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 9:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, tak jsem to zkusil ještě jednou a nahrál jsem knihu. Objevila se možnost otevřít, ale napsalo to nějakou hlášku o velikosti nebo něčem podobným. Ještě se chci zeptat, jaký činnosti zvládnu s datovým kabelem, který byl u telefonu. Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, takže pokud byla ta kniha příliš velká, je možné, že mu ta velikost skutečně vadila. To se dá ale obejít tím, že použiješ aplikaci MicroReader. Ten má něco kolem 40 kB a knihu otevřeš v něm. (ve formátu txt nebo zazipovaný txt nebo pdb...). Tady na Siemensmanii je moje recenze.

Obávám se, že s originálním kabelem, co byl u telefonu, toho moc nepůjde. Asi jen přenášet data, pracovat s adresářem atd... Je vhodné použít program SiMoCo.

Zkus se s tím kabelem spojit s programem V_klay. Pokud to nepůjde, je to tak, jak jsem psal výše. Kdyby to šlo, tak by bylo s kabelem navíc možné přehrávat firmware, provést zálohu fullflash, aplikovat patche atd...
Patche i návod na V_klay najdeš rovněž zde na SM.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olgojc
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 6

62.02 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S V-Klay se to spojí a už jsem tam nacpal asi 3 patche.
Takže kabel funguje Smile Zkusím někde sehnat ten patch na aktivaci javy a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Doufám, že jsi udělal zálohu fullflash. Něco se může při patchování podělat a potom se dost hodí...

Takže tedy platí ta druhá možnost, kabel je srvisní a můžeš tedy i patchovat, jak jsi již zjistil...

K těm aplikacím. Zkus tam ještě nějakou nahrát. To, co jsi napsal, už vědčí o tom, že telefon javu umí. Jen mu nevyhovovala ta aplikace... Jinak odkaz na Java aktivator jsem ti už napsal, ale jak říkám, myslím, že není potřeba.

Zkus tam nahrát třeba tenhle MicroReader: http://home.c2i.net/thvoslef/midlets/sw/MicroReader1.1.zip

Tady máš poznámky k instalaci: http://home.c2i.net/thvoslef/midlets/mrinfo.html (pod nadpisem Installation)

Prostě do složky /java/jam/MicroReader nahraj soubor jar i jad. A vytvoř tam složku Storage, do níž budeš nahrávat textové soubory (knihy). Ta složka Storage ale není nutná pro ověření funkčnosti javy, to až budeš aplikaci používat...

A napiš, jakou máš v telefonu verzi firmware. Zjistíš to po namačkání hvězdička, křížek, 0, 6, křížek.

EDIT: Předpokládám, že máš FW56, protože tady na jiný FW patche nejsou... Tak to by mělo být i s tou javou OK.

PS: Nedávno jsem si chtěl SL45 taky koupit. Kdyby měla GPRS, normálně bych ji používal jako hlavní telefon. Takhle jsem si ale pořídil S65...

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olgojc
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 6

62.02 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tu javu se podívám až zítra. Firmware je 56, FF jsem udělal (doufám, že dobře). Sl45 jsem chtěl od tý doby co ho začali vyrábět, jen byl pořád drahej a pak jsem kupoval jiný značky .Až teď jsem ho objevil na Aukru, skoro nepoužívanej. Od Siemensu jsem měl C35, M55 a CX7O a docela se mi Siemensu stýskalo. Jen mě ještě trápí ta nízká hlasitost Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 6:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tu hlasitost jsem nedodpovídal, protože nevím.
Kouknul jsem se ale na www.patches.kibab.com, kde je více patchů než na SM a našel jsem tam patch "Set maximum ringer volume".
Jeho aplikace by mohla by snad mohla pomoci alespoň co se týče té hlasitosti při vyzvánění.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olgojc
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 6

62.02 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, hned jak dorazím dneska domů, tak to hned vyzkouším. Dám vědět, jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x45 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group