clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Siemens S75, po zadání PIN se pouze dlouho načítá a nic nena
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Siemens S75, po zadání PIN se pouze dlouho načítá a nic nena

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zlejdacan
kolemjdoucí

Založen: 28. 04. 2006
Příspěvky: 15

131.86 SMM
PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 2:01 am    Předmět: Siemens S75, po zadání PIN se pouze dlouho načítá a nic nena Odpovědět s citátem

Zdravím všechny siemensmaniaky a už teď Vám děkuji- ani ne za možný výsledek mého problému, ale už za to, že tyhle stránky jsou stále v chodu.

O co jde: Dnes mi přišla S75. Prošel jsem snad celé fórum, postahoval všemožný programy a jsem skoro v koncích. Problém je, že telefon po vložení SIM a zadání PINu spustí start-asistent (nastavím třeba i čas a časové pásmo), ale dál telefon jen načítá a načítá a načítá, na obrazovce je animace načítání, která se po tak deseti vteřinách zastaví. Stejný výsledek i pokud se pokusím obejít SIM za emulace z Papui.

S S75 se spojím s Papuou bez problému, SiMoCo se spojí, ale průzkumník nic neprozkoumá, protože telefon se nespustí do stavu, aby se SiMoCo komunikoval. MPM funguje v pohodě, dokonce i za tohoto stavu po zadání PIN můžu procházet jednotlivé složky a soubory. S Vklay 3.3 se nespojím, protože S75 není ve výčtu podporovaných telefonů, nemám vygenerovaný loader pro Vklay a to nevím, jak obejít. Zkoušel jsem i nastavení pro S65, ale taky nic.

Pokud vím vytvoření driveru pro Vklay i zavedení SKEY do telefonu, se dělá pomocí java aplikací spuštěných v telefonu (ViperGSM, px65v5,bsReader), které přes MPM se mi podařilo do S75 nahrát, ale nespustím je, a to ani při zmáčknutí tlačítka px65v5 v Papui. K zavedení SKEY netuším jak jinak se dají získat ESN a HASH kódy. (Při přímém pokusu o jejich načtení v Papui telefon pípne a chcípne)

Tedy: jak můžu telefon zprovoznit? postačí přehrání fullflashe podle tohoto návodu: http://www.siemensmania.cz/content.php?id=715 ?

Jedná se o pro mě nový telefon a o data na něm se mi nijak nejedná ( udělám formát klidně všeho, když to pomůže Mr. Green )

Anebo mi FF nepomůže a měl bych zkusit něco jiného? resp. co?


Zkusil jsem dokonce přehrát FW z "původní" 47 na 24 ve winswupu (a šlo to až podivně hladce), ale protože se problém neodstranil a ani tehdy mi Papua nevygenerovala nic kromě IMEI, zase jsem přehrál oficiálním updatem na 47.

PS: při nabité baterce jsem použil originál servisní DCA-510 (mám k dispozici i 540) a novou Papuu s podporou S75, vše prováděno nejprve s a později i bez SIM a MMC karet.

Výpis info z PU v1.1.1b:

Getting Information:
Model: SIEMENS S75 47 lg4
Phone is in "Normal Mode". SecurityStatus: "CustomerMode"
IMEI: TO SI RADSI NECHAM PRO SEBE :-)
HWID: 400
Accumulator Voltage: 3936 mV.
Code(05): OTP is Closed for write
Code(08): BootKEY is unknown
Code(0D): Keys is stored in BCORE
Code(10): BFC functions are inaccessible
Code(15): Full mode (not SC)
Code(19): The control is On
Code(1D): 512x blocks presents
EELITE Info: free buffer 60604 bytes, free at all 105164 bytes, free for deleted 105164 bytes.
EEFULL Info: free buffer 6433 bytes, free at all 221240 bytes, free for deleted 90200 bytes.
Attention! The defragmentation of area EEFULL Is desirable
MAP info: Date: 21/02/06, Variant: A 502, Std-Map/SW: 1/47, D-Map/Prov.: 165/245
To Get Extended Info - Enter Skey into the phone!
Phone operated: 827 sec.. Total Talk time: 0 sec.
FlashID(2) - Manufact. code:0089 (Intel), type: 881C. DisplayID(1,50): Philips Philips PCf8882.


Teď když si to po sobě čtu, stačilo by defragmentovat EEFULL? a jak se to dělá? (předpokládám, že tlačítkem Various->Defragmentation->EEFULL) samozřejmě zítra udělám zálohu EEPROM, ale můžu si tímhle umrtvit telefon?

Díky moc všem a sry za dlouhej dotaz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

přehrátí fullflashe by mělo pomoct...
nebo přehrátí FW, FFS a MAP (vyjde to nastejno..)

osobně jsem nikdy eefull nedefragmentoval, takže nevím.. Think

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zlejdacan
kolemjdoucí

Založen: 28. 04. 2006
Příspěvky: 15

131.86 SMM
PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky pip@ za dodání odvahy. Sice jsem se přehrátí FF bál, ale nakonec ani nebylo potřeba. Na defragmentaci jsem ještě neměl vygenerovanej SKEY a vlastně ani nebylo potřeba defragmentovat, protože hláška v PU už nikdy nevyskočila.
Nakonec po všech pokusech jsem se rozhodl přehrát aspoň MAP a zjistit, co to udělá. Ke vší mé radosti i překvapení se S75 rozběhla jak odbržděnej traktor.
Od té doby jsem zazálohoval, vygeneroval a zapsal SKEY, flashnul FW52, nahrál asi třicet patchů a telefon funguje naprosto spolehlivě. DancingDancingDancingDancing

Každopádně stokrát díky! Applause

(Pro pobavení: předchozí majitel používal v telefonu baterku sice originál, ale z SXG, která byla o dobrých 1,5mm vyšší, a evidentně mu ani nevadilo, že dvířka nadolíhají)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Odblokování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group