clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Repasované baterie
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Repasované baterie

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Hardware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yank3e
začátečník
začátečník

Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 59
Telefon: SXG75
5902533.38 SMM
PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 9:56 pm    Předmět: Repasované baterie Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že i neoriginální baterie do Siemensů se stále hůře shánějí a bývají staré, zajímá mě možnost repase baterií. Existují firmy, které takové služby nabízejí. Moje úvaha je taková: konkrétně u SX1 s neoriginální baterií nefunguje ani ukazatel kapacity. Kdybych vzal mrtvou originální baterii, nechal v ní původní elektroniku a vyměnil jen článek za vhodný nový, získám novou baterii, která bude fungovat jako originál?

Máte s tím někdo zkušenosti? Doporučení na konkrétní firmu? Nebo je tady někdo, kdo sám takové kousky provádí?

_________________
Prohoďte s kamarády pár slov:
xchg AX,BX
xchg CX,DX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: so leden 30, 2016 12:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, první příspěvek roku 2016 Very Happy

Ano, tvoje úvaha je správná, skutečně to tak funguje. Osobně mám (od krovaka_cze) v původním "obalu" z nefunkční baterky pro SX1 transplantovaný článek z nějaké pro x55 a nemůžu si stěžovat Dancing .

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
yank3e
začátečník
začátečník

Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 59
Telefon: SXG75
5902533.38 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 30, 2016 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to rád slyším, že to fakt funguje. Snad je ale možné nacpat tam i nějaký "dnešní" článek s potřebnými hodnotami? Měnit teď za článek z nějaké x55 baterie mi nepřijde dvakrát jako výhra. Pokud se tím zabývá nějaká firma, používá asi do všeho podobné články. Jde mi o to, aby ta baterie byla ve výsledku podobně kvalitní, jako nová baterie do současných mobilů (případně jako nová Siemens baterie před deseti lety).
_________________
Prohoďte s kamarády pár slov:
xchg AX,BX
xchg CX,DX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2016 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Firmu žádnou neznám. Nicméně s novějším článkem (o stejných parametrech samozřejmě) by to tutově šlo úplně stejně... já tam mám z x55 jednoduše proto, že tu takových baterek mám víc než dost, kdežto nových článků... nula. Jasně, výdrž není rekordní, ale z nefunkční baterky je rázem funkční a i kapacitu drží Very Happy ... což mi vzhledem k nákladům stačí. A koneckonců by neměl být problém článek vyměnit znovu, naskytne-li se lepší možnost Smile .
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
signy13
kolemjdoucí

Založen: 29. 06. 2005
Příspěvky: 23

79.98 SMM
PříspěvekZaslal: út duben 26, 2016 12:56 pm    Předmět: Repas baterii Odpovědět s citátem

S repasem baterií do Siemensů zkušenosti nemám - zatím jsem na řadu 65 dokázal sehnat neoriginální (i když o kvalitě se mluvit nedá). Nicméně kdysi jsem si nechal repasovat baterii do notebooku u
http://fulgurbattman.cz/
- ti by mohli vědět co a jak. Otázka je, na kolik to pak vyjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Hardware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group