clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - S75 - koupeno - zkušenosti
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

S75 - koupeno - zkušenosti
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 163, 164, 165  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2006 4:01 pm    Předmět: S75 - koupeno - zkušenosti Odpovědět s citátem

Koupeno 12.1.2006 s fw číslo 12
Názory: vztahující se k fw č.12/13, některé popisované chyby opravuje fw16/17, některé další pak fw20.
jirkab
První názor - velikostí je menší než S65. Takovej placka.
Baterka je tam 820mA/h. Naprosto pevně sedí, žádné kloktání.
Vše je udělané na fest, žádné vůle a skřípání.
Tlačítka jdou také na fest, ale je vždy jasné, kdy dojde k jejich stisku, zatím nedochází k nevykonání příkazu po jejich stisku, rozhodně bych je neoznačil za "soft".
Ovládání: je to o zvyk. Mě lépe vyhovoval joystick. Obzvlášť nezvyklé je vracení se o krok zpět zvláštním tlačítkem a červeným telefonem přímo na začátek.
Přjemným překvapením je kvalita jakou hraje na vestavěný reproduktor.
Menu je velice rychlé, z prodeje je tam verze firmu 12, datum výroby 30.12. Teď tam mám verzi 13, nenašel jsem mezi nimi podstatné rozdíly.
Spořič displeje digitální hodiny je z výroby černé písmo na bílém podkladu.
Další nezvyk vodorovné záložky. Skutečně je to tak, že CX a M75 byly spíše upravené x65. 75-tková řada nastupuje až teprve teď.
Ikonky menu jsou animované.
Kapacita vnitřní paměti celkem 27MB, volných z prodeje 9.76MB,
Děs: položka v menu s názvem správa licencí?
Některé soubory třeba ve zvucích mají přes ikonku klíček a v menu možností není aktivní složka přeposlat.
Posun v MP3 :ano bez příposlechu odhadoval bych to tak 4x
Název souboru souboru v MP3 - trochu ptoblémy s českou diakritikou např. "Pražský výběr" při přehrávání "Chvastoun, Pra3/4ský výber". V CX75 nebyl problem. Nahráno po kabelu, bez licence přehrává bez problému, takže správa licencí je tam zřejmě na nemožnost přeposílat přes BT a IRDA chráněných her stažených přes wap.
Dialogová tlačítka "OK" s "C" prohozená. Občas v menu něco v angličtině.
Vše je mechanicky tak nějak nafest včetně datového konektoru-vyndat z něj sluchátka to chce sílu.
Balení obsahuje sluchátka (hrajou výborně), telefon, 128MBkarta RSMMC sandisk + prodlužka, nabíječka.
Nainstalované hry: fotbal 2006 - dobrý a nějaká kulička, která padá ze stolu- Marble Madness.
Nainstalované aplikace: Blog2Go, DocViewer, Download Assistant, MobileZip, PDFViewer, PhotoEditor.
Novinka - v menu nastavení, příslušenství, usb vypnout a zapnout nabíjení, DCA-510 nabíjí pořád (tam se počítá, že se nabíjení řídí přepínačem na kabelu), DCA-540 tam se to řídí právě touto položkou v menu telefonu s tím, že když je provedena změna a telefon je připojen k PC tak, aby se změna provedla i prakticky je nutno telefon od PC odpojit a znovu připojit, rychlost přesunu po kabelu pořád stejná (DCA-510: 115,2kb/s, DCA-540: 460,8 kb/s). Takže žádné usb mass storage (nebo jak se to píše). Update software je možné provádět nově i kabelem DCA-540
Benchmark JB1:2589, JB2:174, JB3: HQ:123, LQ:165, JBHD:Gaming: 62 ( 2 . 1 fps), SPMarkJava06 Score:805.
PX65V4 - Chyba aplikace Crying or Very sad, bike-o-meter - Aplikace nelze spustit. Opera mini - bez problémů, Jimm - připojí se , ale po chvíli spadne - nutno nastavit v menu aplikace čas oživování spojení na 29 (původně 120) File Manager - funguje, obsah skrytých složek však nezobrazí.
Java aplikace se dá posílat z S75 fíglem, kdy se k posílané aplikaci nakopíruje malý soubůrek jakéhokoliv typu a pomocí volby označit se označí i požadovaná java a pošle splečně.
Pokud je vypnutý a začne budit, po ukončení buzení nabídne možnost, že se zapne.
Možnost různého nastavování vibrací zvlášť pro volání , zprávy a budík. To znamená i možnost jejich vypnutí pro každou tuto činnost nezávisle.
Automatické zamknutí klávesnice nastavitelné od 5vteřin do 60 minut po 1 vteřině.
Místo správce souborů galerie médií (tak se to myslím jmenuje u Nokie apod.), tak to zatím vypadá.
Nenašel jsem nikde Phone Pilota, přestože je o něm v návodu zmínka.
Pokud dám telefon do music setu je velice špatně přístupné tlačítko na zeslabování hlasitosti (pravé spodní boční), zesilování je na tom trochu lépe (pravé horní boční) - vadí tam tělo music setu, telefon se pro spolehlivé ovládání musí vyklopit směrem dopředu. U CX75 takové problémy nebyly, protože tam se hlasitost reguloval joyem, kdežto u S75 je na těchto tlačítkách posuv ve skladbě dopředu a dozadu.
Možnosti v plaeyru: video přes celý display - ano, možnost posuvu ve videu - ano, audio: přehrát jednu skladbu ve složce, opakovat skladbu, přehrát vše,opakovat vše, smíchat (náhodné přehrávání), úvody (prvních 5 sekund z každé skladby ve složce Brick wall - tady mělo být 10sekund!). Naprosto nesrovnatelná rychlost při přístupu k videím, přepínáním mezi nimi, načítáním obrázků, práce s obrázky (zvětšování, zmenšování, posuv atd.) oproti S65, CX75 - tady je skutečně znatelný rozdíl.
Nastavování datových profilů - nezvyklé a zpočátku složité.
No obávám se, že bude muset někdo programy (DSE, PU, EEPROMFORM, OD_02, ARMBoocore, EEPROMtool, atd.) upravit pro komunikaci s těmito telefony. Jediný program z těch servisně pirátských, který se mi s S75 jakž takž spojí je novější verze PU (051cz ne), ale tady jde telefon uvést pouze do service mode a při jakékoli další operaci se ozve píp a telefon se odpojí.
Ve složce data/system/java/data/java/aplications, tak jak jsme byli dříve zvyklí, že data java aplikací to psalo v této složce pod různými čísly tak teď je tam přesně napsán název aplikace, takže při promazávání této složky od nepotřebných dat java aplikací se již nestane, že bychom se spletli a smazali něco co nemá býti sazáno (anebo nebude nutné zdlouhavě hledat, která data patří ke které aplikaci).
Kompletní záloha celé složky data přes Simoco bez problémů. Včetně her, aplikací, systému, atd. B
Další postřehy:Při vykonání masterreset (tovární nastavení), dojde k vymazaní nastavených datových profilů!
Možnost nastavit délku vyzvánění na zprávy od 1-99 vteřin po vteřinách.
Media player řadí všechny mediální soubory (telefon + karta dohromady) podle typu 1.hudba, 2.playlisty, 3.obrázky, 4.videa, bez ohledu v jaké složce momentálně jsou (je to dobrá funkce pro bordeláře a chaotiky).
Položka VYP/ZAP v podmenu Vyzvánění znamená vypnutí nebo zapnutí uvítací a vypínací melodie Rolling Eyes
Jinak podpora českých znaků v hlavičkách mejlů je pořád stejně blbá jako třeba u S65.
Je to dobrej telefon. S CX75 se to nedá srovnávat, je zase o třídu výše.
Blesk si pamatuje nastavení, ale bohužel to od výrobce , že je vypnutý a vždy, když se aktivuje foťák a je zapotřebí blesk tak je nutné ho zapout bez ohledu na to jaký stav byl naposled.
Budík špatně nastavuje jednotlivé dny kdy má budit. Pokud chci aby mě budil napřiklad v úterý musím nastavit buzení v pondělí. Menu je o jeden den posunuté oproti skutečnosti.
Pokud někdo provede formát telefonu musí počítat, že ztratí veškerá data ze složky "Data". Je to skutečně kompletní formát. Na disku data zbyde 40,39KB!. Nezůstane tam skutečně vůbec nic (ani jediná T9!!).
Záloha a obnovova EEPROM: Nedoporučuji používat stávající program EEPROMFORM (pro očistu free EELITE) pro předchozí řady. Dojde k umrtvení telefonu, ale jelikož program předtím provede zálohu není problém potom jí dát zase zpět a telefon zfunkčnit. Nahrát zpět se dá v EEPROMTOOL, ale předtím, je třeba telefon uvést do service mode a to mi jde ze stávajících programů pouze v nejnovějších PU.
Zkušenosti se správou telefonu přes SiMoCo:Technické informace, dálkové ovládání, vypnutí, zamknutí tl. - ano, Sledování stavu baterie - ano, Vyčtení SMS- ano, Všechny funkce v průzkumníkovy, změna atributů a poté vymazání souborů a adresářů pouze pro čtení - ano, Vyčtení adresáře - ano, Obnova ze zálohy z předešlého telefonu (CX75) - ano jediný problém nastal u skupiny individuální- tyto záznamy mi to dalo do "žádné skupiny" a email1 do emailu2, jinak i data narození, faxy, url, bydliště....atd vše tam kde má být.
Jinak VSOFS_1.6 disky u S75 neodemkne (CX75 i S65 bez problémů) u S75 dám odemknout (tl. OD 2 (SiNgle)), v příkazovém řádku to po chvíli napíše, že : Open Disks finished successfully, no ale vidět nejsou.

Yurii
Moje první dojmy byly: "Jé ten je ale vošklivej!" ale čim víc se na něj koukám, tim víc se mi líbí... malej, ale šikovnej
Zvuk: Uplně mne ohromila kvalita přehrávání z repráčku, obzvlášť MP3ky s bitrate nad 128kbps.
Jediný co bych zkritizoval je jakási nemotornost programu MPM pro S75 , furt to hází s DCA-510 nějáký chyby ale používat se dá...
Euforie opadla takže: Ovládání je velice zajímavý a řekl bych že stejně jednoduchý jako s C65, jde jen o to zvyknout si na již výše zmiňované záložky. Jen tak mimochodem, po zbavení se všech nepotřebných blbostí jako: Rámečky,wallpapery,ikony a podobně je rychlost se kterou se dá orientovat a pohybovat v menu multimédia obdivuhodná...
Mam ho asi 22hodin, za tu dobu se mi seknul jen dvakrát a to tak jako by se odpojila baterka, dělá to jen když si moc hraju s Modrym Zoubkem. Párkrát se mi vypnulo přehrávání MP3 do sluchátek... Nevim čim to je...
A zdá se mi, že trošku vrže /ale skoro to neni slyšet/ ctyřsměrný tlačítko, doufám že se to časem trochu oběhá.

Myslim že u tohohle telefonu zustanu, je naprosto výbornej. Navíc miluju kombinaci černá/chrom kdbych si nekoupil S75 šel bych do černýho RAZRa
Jinak při tom jak moc si s nim hraju si myslim že je zásek jenom dvakrát za 24 hodin na Siemens docela úspěch s mojí CSL65 to bylo peklo...
Super! Ve verzi FW 13 už se telefon dá vypnout dlouhym podrženim červenýho tlačítka...
Měl bych ješte pár věcí co mi na S75 vadí a vyloženě vadí - žádný klady jen samý zápory....
----
1: Ať cokoli přehrává, začíná to přehrávat potichu a až cca. pro 10-15 sekundách se to zapne na nastavenou hlasitost. Taktéž maximální hlaitost při přehrávání z repráku se mi zdá nedostatečná, je to sice telefon ale v porovnání N-Gagem to je tichošlápek přitom ten repráček na to podle mne má...
Je to sice blbost ale vadí mi to....
----
2: Vadí mi velikost zobrazení složek ve vlastní soubory.
To to kua nemohli udělat menší... tři soubory na stránku pro tak velkej displej to je nehorázný plejtvání.
---
3: Vadí mi nemožnost nastavení hlasitosti pro zprávy a projevuje se to hlavně kvůli bodu 1 mam krátký upozornění na zprávu a prostě to neni slyšet a nechci aby to zvonilo dvakrát.
To je snad zbytečný mít všechno tak potichu, Siemens se prostě bojí vo naš uši ale takhle paušálně v celym telefonu se to řešit nedá.
--
4: Vadí mi nemožnost řadit soubory v media playeru podle složek.... A že media player automaticky hodí všechny obrázky a hudební soubory co kde v telefonu i na kartě najde do jednoho seznamu a zobrazí i to co třeba nechci aby tam bylo tim pádem je v tom šílenej bordel... kdybych tam nechal všechny obrázky co tam byly od výroby tak se z toho zcvoknu... (dokonce to zobrazuje i ikony java Aplikací, vždyť to je hovadina!!!
Další zbytečnost....
-
5: Hodně nedodělků v menu... špatně přeložený nabídky
Telefon VYP/ZAP
Telefon VYP/ZAP
NO COMMENT

Závěr:
Je to nádhernej telefon nebušenej funkcema ale je nedodělanej!!!
To nemohli hoši v Siemensu alespoň dodělat nabídky v telefonu a zabejvaj se ochranou našeho sluchu!
Zbavit se ho rozhodně nehodlám ale kdyby byla možnost hodit tam FW z M75 nebo podobně, tak to udělám...
Doufám že alespoň některý z těch "chyb" opraví nové firmwary protože tohle je strašný, u Samsungů nebo u Nokii by se to prostě stát nemohlo...
Tak pánove Benq-Siemensáci snažte se jestli nechcete, aby tahle slavná značka upadla v zapomnění, protože by to byla strašná škoda....
Poznámka: Nejsem uznavač manuálů k čemukoli elektronickýmu, šahám po nich až když jsem opravdu v koncích a tenhle foun mně k tomu dohnal...
Přišel jsem na to jak zajistit aby ty dementní ikonky programů a podobně nebyly zobrazovaný v MediaExploreru... Stačí si soubory, který nepotřebujete nebo nechcete vidět označit jako skryté/ to samý třeba se složkou logos... protože mam nastavený vždycky jenom jedno logo a to je transparent tak jsem jak složku logos tak soubor prazdne.gif označil za skrytý a Voila! je to pryč.... Telefon sice uživatele ke skrytejm souborům nepustí, ale když si nastavíte třeba wallpaper nebo logo ještě než to označíte za skrytý je to v pohodě.
Myslim že s řadou X65 se už na Siemensu nikdo zabejvat nebude
Přiznávám že něco z funkcí, který sem kritizoval nebylo mnou uplně pochopeno ale ještě furt některý nechápu bohužel... no ale jinak je to foun doslova: "Za všechny prachy"

wosuk
jsem trvale pripojenej pres mobil na PC na net.. koupil sem v radlicky na andelu, FW12. Behem hodiny se vypnul 11x (přes BT) - přes kabel v pohodě..... nahral sem FW13...v telefonu pripojeni slape jako hodinky, jediny co se stale odpojuje je jimm, kterej se mimochodem chova uplne jinak s ovladanim nez v M75, budu si muset pockat na nejakou novejsi verzi, nebo roztlacit vestavenej inst.msg coz se mi zatim nedari.
V TC se s tim da delat uplne vsechno, stejne jako u S65 a v telefonu potom funguje normalne. Ale nejde skoro nic posilat z telefonu.. s tim java manazerem, se mi nepodarilo v telefonu ani presouvat.. jedna vec me ovsem tesi, bluetooth je cca 10x rychlejsi nez u ostatnich siemensu ono celkove je rychlej.
Že odesila SMS je videt, ale clovek musi bejt rychlej jako ten telefon.... v levym hornim rohu probliknou sipky.. na zakladni obrazovku sms vraci jen z tlacitka rychli volby, ze sms v menu to zustane ve zpravach.. posledni co me tak napada, nepamatuje si nastaveni blesku.
Ted sem nainstaloval MPM a funguje mi to ted oboje (i TC)... dal sem tam i pres MPM hru a normalne vsechno jde, hra spustit. dal sem ji do adresare games/v adresari se jmenem hry/ jad i jar.
Vcera sem klikl na tovarni nastaveni a prisel sem uplne o vsechno, dokonce uz nemuzu nastavit pripojeni na internet.. kdyz vlezu do nastaveni, vymena dat/online nastaveni a kliknu na zmenit, tak telefon hlasi vyskytla se chyba a vrati me o krok zpet.. taky sem dneska vstaval jako v tejdnu, ale muze zato "tovarni nastaveni" coz bylo zajimavy. Telefon sem koupil 12 ledna a byl tam datum 10 ledna. Dneska mi ukazuje 12.ledna takze to nastavil na jedenactyho ledna kdyz uz sem to mel takle pekne "tovarne nastaveny" tak sem se nebal uz udelat ani format, mam 27 mega z 27,2 volnych...
nepamatuje si nastaveni blesku, nastaveni inst.msg.. kdyz sem chtel zmenit druh vibraci, tak sem se nestacil divit.. vibroval nepretrzite, vubec ho nezajimalo ze by se to melo menit... kdyz sem si dal ukazky, tak se taky jen klepal a klepal dokud sem to nevypnul...
potesil me emilovej klient, konecne se da nastavit neomezena priloha - pisou 10kB 30kB 50kB 100kB 200kB a neomezene... rozhodne je to lepsi nez 99 kB.

pecaIII
První dojmy po 20 minutách:
- je nádherný, vypadá luxusně, dobré zpracování.
- neskutečně kvalitní reprodukce hudby z reproduktoru (ale na největší hlasitost nedoporučuji - repráček rezonuje), sluchátka sem nezkoušel.
- displej je v pohodě
- fw12
- rychlé menu

xSamuell
Takze, jak zde jiz bylo psano, je hezounkej, malinkej, display je skvelej (sice malej-ale da se to prezit) a dabelsky rychlej...
Je ale videt, ze je hodne nedodelanej, jsou tu chybky, ktery me tocej:
SMS: nejakym zahadnym zpusobem rozdeluje SMS 1SMS ma 160 znaku a druha uz jen 145??? Kdyz se zprava odesle, neni tam zadna informace o tom, ze se zprava odesila, a ze byla odeslana. Po odeslani to vyskoci do zakladni obrazovky a nahore vedle gprs se ukaze malickata ikonka, ze to odesila- dost neprehledne... Kdyz chci poslat zpravu na nekoho z telefonniho seznamu, je to podle me, zbytecne moc krouku, je to trochu nepohodlne. Taky me trochu zarazila odpovedet na prichozi SMS, nahore se objevi jmeno odesilatele a musi se prekliknout do tela zpravy, aby slo psat. Taky zbytecne zdlouhave...
Nektere polozky menu, nejsou prelozene a nektere jsou prelozeny divne, nepochopil jsem profil outdoor... Chybi spravce souboru:-( Kopirovani java aplikaci do tel mi nejak nejde asi kvuli spravci licenci.

Velmi me zaujalo to, ze se mi nepovedlo z S65 dostat pres modrozuba do S75 telefonni seznam, musel jsem to poslat jako vizitky-celkem peklo...
Telefonni seznam jednodusse nejde rozdelit na Sim a telefon, jde to pouze pres filtr, ktery nefunguje.

Kdyz prehravam pisnicku ci klip, tak asi po 10 vterinach se udela asi dvou vterinova pomlka, taky divny...
Jinak zvuk repracku je skvelej a poslech pres dodana sluchatka je podle me skvely

Obcas se kousne, ale nic neobvykleho...

Libi se mi celkem "zalozkove menu" je to pomerne urychlujici. Jinak mi menu prijde trochu zamatene a trochu nelogicky poskladane, u nekterych polozek nevim co znamenaji... Je to o dost jine, nez u predchozich siemensu. Ale mozna je to jen o zvyku...

Nepochopil jsem, proc jsou prehozena dialogova tlacitko, ze zacatku z toho budu hodne nestastnej, nez si zvyknu...

Dilenske zpracovani je podle me skvele, vsechno je na fest a perfektne sedi, myslim, ze nejaky uvolnovani krytu, ci skripani nebude...

Trochu me stve, ze pri stisknuti rychleho tlacitka, vzdy nejprve problikne zakladni obrazovka a tvari se jako by se nic nestalo, pak to naskoci...

Jsem ze nej trochu rozpacitej, ale zatim se mi porad moc libi:-)))
Snad se spousta neduhu vyresi nadchazejcimi FW...

mobico
FW13 EN - ke stahnutí buď z offic Siemens nebo tady: http://www.allsiemens.ru/flash/S75.htm
Zprávy (SMS) s českou diakritikou S75 nezkracuje.
... master reset nadále doporučuji, pokud jde o formátování paměti (nikoliv paměťové karty) tak to do té doby než bude k dispozici ffs, anebo nemáte-li provedenou zálohu všech složek a souborů, tak doporučuji neformátovat. Je k tomu jeden prostý důvod-vymažete téměř všechny soubory a složky potřebné pro chod telefonu - vedle budíku, systémových ikon a T9, ještě mnoho dalších důležitých složek... Kdyby se někomu chtělo zjistit co vše lze vymazat formátováním může si udělat jednoduchý pokus., předtím je nutná ale záloha. Doporučuji použít TotalCommander: objeví se tři položky-cache, config, data. Tyto překopírujte do PC a na zkopírovaných si změňte atributy podle originálu v telefonu (pro následné zpětné kopírování do founu). Pak proveďte formátování paměti v telefonu a znovu spojte telefon s PC a otevřte v TotalCommanderu. Po otevření složek cache, config, data zjistíte že v nich zbylo torzo původních. Pokud někdo při hraní s S75 provedl formátování vnitřní paměti tak sám způsobil její částečnou nefunkčnost. Nezoufejte - na stránkách Benq&Siemensu je ke stažení FFS archiv (stahuje se do PC) i T9 (stahuje se do telefonu): http://www.benqmobile.com/cds/frontdoor/0,2241,hq_en_0_115711_rArNrNrNrN_1%253AHQ_2%253A109595,00.html
V TotalCommmandru si v nastavení/zobrazení zvolíš ukázat skryté soubory a budeš mít vnitřnosti Ska jak na talíři. Ještě k tomu ffs archivu na nějž jsem dal odkaz - nejsou tam všechny položky které se mohou formátováním paměti vymazat, ale na fungování telefonu stačí.
U S75 se dá nastavit melodie vyzvánění z MMC karty.


Naposledy upravil jirkab dne st únor 08, 2006 9:08 am, celkově upraveno 53 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2006 8:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po nekonečně dlouhym čekání mi dneska přišla moje vytoužená S75, moje první dojmy byly: "Jé ten je ale vošklivej!" ale čim víc se na něj koukám, tim víc se mi líbí... malej, ale šikovnej Very Happy
Zvuk: Uplně mne ohromila kvalita přehrávání z repráčku, obzvlášť MP3ky s bitrate nad 128kbps.
Jak už je u mne zvykem, okamžitě jsem se zbavil všech přednastavenejch věcí v telefonu... pozn.:"já už jinej nebudu" ... a naházel tam věcy ze svojí C65. Jediný co bych zkritizoval je jakási nemotornost programu MPM pro S75 , furt to hází s DCA-510 nějáký chyby ale používat se dá...

Kdybyste někdo měl nějáký dotazy, tak pokládejte mile rád vám odpovím, mam ho sice teprve 3 hodiny a sám nevim co všechno umí Dancing Dancing

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2006 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Euforie opadla takže: Ovládání je velice zajímavý a řekl bych že stejně jednoduchý jako s C65, jde jen o to zvyknout si na již výše zmiňované záložky. Jen tak mimochodem, po zbavení se všech nepotřebných blbostí jako: Rámečky,wallpapery,ikony a podobně je rychlost se kterou se dá orientovat a pohybovat v menu multimédia obdivuhodná... Applause
_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2006 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak delší věcné info: VNavigator, SiMoCo, MPM starý/nový fungujou výborně... rychlost přenosu myslim o hodně větší než u C65...
Nevíte někdo jak odemknout skryté disky?, ne že bych si už chtěl zrušit záruku ale něják mi to nedá, chcu tam jiné menu.

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
pecaIII
badatel
badatel

Založen: 06. 12. 2005
Příspěvky: 113

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2006 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

První dojmy po 20 minutách:
- je nádherný, vypadá luxusně, dobré zpracování.
- neskutečně kvalitní reprodukce hudby z reproduktoru (ale na největší hlasitost nedoporučuji - repráček rezonuje), sluchátka sem nezkoušel.
- displej je v pohodě
- fw12
- rychlé menu

víc sem nestihl, mobil sem zas zabalil, dostanu ho k narozkám příští týden...

_________________
m35 -> mt50 -> m55 -> s75_fw17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wosuk
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 09. 2004
Příspěvky: 428

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2006 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hanni napsal:


Ufff,tak to je pekne naprd...takze ak som to spravne pochopil,v programe pre spravu sa jednotlive polozky filesystemu zobrazia,ale nejde do nich nic nahravat cez kabel?Resp. ide,ale nie je to v telefone vidno?
No,ja dufam,ze toto sa patchmi odstrani. Rolling Eyes uz nemoznost dostat sa v telefone do filesystemu,iba do nejakej multimedialnej galerie (co mi silne pripomina Nokie,SE,Samsungy a pod), mi nahana hrozu z tohto telefonu Rolling Eyes

Normalne zacitam uvazovat o tom,ze zakupim S65 a do rady x75 ani nepojdem...uvidime,co cas prinesie,ale urcite sa do kupy x75 uz tak hrnut nebudem...nadsenie ma akosi preslo Confused
v TC se s tim da delat uplne vsechno, stejne jako u S65 a v telefonu potom funguje normalne. ale nejde skoro nic posilat z telefonu.. s tim java manazerem, se mi nepodarilo v telefonu ani presouvat.. jedna vec me ovsem tesi, bluetooth je cca 10x rychlejsi nez u ostatnich siemensu Applause ono celkove je rychlej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
xSamuell
začátečník
začátečník

Založen: 16. 06. 2005
Příspěvky: 65

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2006 11:29 am    Předmět: moje zkusenosti Odpovědět s citátem

Takze, jak zde jiz bylo psano, je hezounkej, malinkej, display je skvelej (sice malej-ale da se to prezit) a dabelsky rychlej...
Je ale videt, ze je hodne nedodelanej, jsou tu chybky, ktery me tocej:
SMS: nejakym zahadnym zpusobem rozdeluje SMS 1SMS ma 160 znaku a druha uz jen 145??? Kdyz se zprava odesle, neni tam zadna informace o tom, ze se zprava odesila, a ze byla odeslana. Po odeslani to vyskoci do zakladni obrazovky a nahore vedle gprs se ukaze malickata ikonka, ze to odesila- dost neprehledne... Kdyz chci poslat zpravu na nekoho z telefonniho seznamu, je to podle me, zbytecne moc krouku, je to trochu nepohodlne. Taky me trochu zarazila odpovedet na prichozi SMS, nahore se objevi jmeno odesilatele a musi se prekliknout do tela zpravy, aby slo psat. Taky zbytecne zdlouhave...
Nektere polozky menu, nejsou prelozene a nektere jsou prelozeny divne, nepochopil jsem profil outdoor... Chybi spravce souboru:-( Kopirovani java aplikaci do tel mi nejak nejde asi kvuli spravci licenci.

Velmi me zaujalo to, ze se mi nepovedlo z S65 dostat pres modrozuba do S75 telefonni seznam, musel jsem to poslat jako vizitky-celkem peklo...
Telefonni seznam jednodusse nejde rozdelit na Sim a telefon, jde to pouze pres filtr, ktery nefunguje.

Kdyz prehravam pisnicku ci klip, tak asi po 10 vterinach se udela asi dvou vterinova pomlka, taky divny...
Jinak zvuk repracku je skvelej a poslech pres dodana sluchatka je podle me skvely

Obcas se kousne, ale nic neobvykleho...

Libi se mi celkem "zalozkove menu" je to pomerne urychlujici. Jinak mi menu prijde trochu zamatene a trochu nelogicky poskladane, u nekterych polozek nevim co znamenaji... Je to o dost jine, nez u predchozich siemensu. Ale mozna je to jen o zvyku...

Nepochopil jsem, proc jsou prehozena dialogova tlacitko, ze zacatku z toho budu hodne nestastnej, nez si zvyknu...

Dilenske zpracovani je podle me skvele, vsechno je na fest a perfektne sedi, myslim, ze nejaky uvolnovani krytu, ci skripani nebude...

Trochu me stve, ze pri stisknuti rychleho tlacitka, vzdy nejprve problikne zakladni obrazovka a tvari se jako by se nic nestalo, pak to naskoci...

Jsem ze nej trochu rozpacitej, ale zatim se mi porad moc libi:-)))
Snad se spousta neduhu vyresi nadchazejcimi FW...

_________________
S6=>SL10=>S25=>M35i=>S35i=>ME45i=>SL45i=>S55=>S65=>S75. Prostě čistokrevnej Simensák:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wosuk
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 09. 2004
Příspěvky: 428

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2006 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jirkab napsal:

to wosuk: a zkoušel jsi do telefonu dát javu? Melodie a obrázky mi tam taky jdou, ale java se vždy zeptala nejdřív kamže jí chci umístit a tam se potom teprve dala spustit. Do složky java-aplikace anebo hry jsem jí přímo nemohl nakopírovat (vlastně mohl, ale v telefonu nebyla vidět).
pres plugin v TC sem tam normalne javu dal a funguje.. i přes ten mušinec co ten telefon má, sem spokojenej a koupě nelituju. ted jdu domu a zkusim se pripojit misto bt msi pres kabel, doufam, ze se vypinat nebude.. drzte palce lidi, je to jedina vec ktera me se*e!! to vypinani jak sem psal vcera pri nataceni videa sem uz vyresil, nemel sem naformatovanou kartu Embarassed , bacha na to!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2006 3:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam ho asi 22hodin, za tu dobu se mi seknul jen dvakrát a to tak jako by se odpojila baterka, dělá to jen když si moc hraju s Modrym Zoubkem. Párkrát se mi vypnulo přehrávání MP3 do sluchátek... d'oh! Nevim čim to je...
A zdá se mi, že trošku vrže /ale skoro to neni slyšet/ ctyřsměrný tlačítko, doufám že se to časem trochu oběhá.

Myslim že u tohohle telefonu zustanu, je naprosto výbornej. Navíc miluju kombinaci černá/chrom kdbych si nekoupil S75 šel bych do černýho RAZRa Hand
Jinak při tom jak moc si s nim hraju si myslim že je zásek jenom dvakrát za 24 hodin na Siemens docela úspěch s mojí CSL65 to bylo peklo...

Ještě bych měl takovej dotaz... nejdou mi u S75 otevírat přes VSFE ani OD tools skrytý disky, nevíte někdo jak na to? Pray

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2006 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super! Ve verzi FW 13 už se telefon dá vypnout dlouhym podrženim červenýho tlačítka... Furt mi ale něják nejde nastavit WAP... hlásí to: "Chyba. Nelze tozluštit jméno hostitele" nebo tak něco...
_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 9:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl bych ješte pár věcí co mi na S75 vadí a vyloženě vadí - žádný klady jen samý zápory....
----
1: Ať cokoli přehrává, začíná to přehrávat potichu a až cca. pro 10-15 sekundách se to zapne na nastavenou hlasitost. Taktéž maximální hlaitost při přehrávání z repráku se mi zdá nedostatečná, je to sice telefon ale v porovnání N-Gagem to je tichošlápek přitom ten repráček na to podle mne má...
Je to sice blbost ale vadí mi to....
----
2: Vadí mi velikost zobrazení složek ve vlastní soubory.
To to ukua nemohli udělat menší... tři soubory na stránku pro tak velkej displej to je nehorázný plejtvání.
---
3: Vadí mi nemožnost nastavení hlasitosti pro zprávy a projevuje se to hlavně kvůli bodu 1 mam krátký upozornění na zprávu a prostě to neni slyšet a nechci aby to zvonilo dvakrát. Brick wall
To je snad zbytečný mít všechno tak potichu, Siemens se prostě bojí vo naš uši ale takhle paušálně v celym telefonu se to řešit nedá.
--
4: Vadí mi nemožnost řadit soubory v media playeru podle složek.... A že media player automaticky hodí všechny obrázky a hudební soubory co kde v telefonu i na kartě najde do jednoho seznamu a zobrazí i to co třeba nechci aby tam bylo tim pádem je v tom šílenej bordel... kdybych tam nechal všechny obrázky co tam byly od výroby tak se z toho zcvoknu... (dokonce to zobrazuje i ikony java Aplikací, vždyˇto je hovadina!!!
Další zbytečnost.... Brick wall
-
5: Hodně nedodělků v menu... špatně přeložený nebo 2 stejný nabídky bez funkcí pod jednim.
Telefon VYP/ZAP
Telefon VYP/ZAP
NO COMMENT

Závěr:
Je to nádhernej telefon nebušenej funkcema ale je nedodělanej!!!
To nemohli hoši v Siemensu alespoň dodělat nabídky v telefonu a zabejvaj se ochranou našeho sluchu! Evil or Very Mad
Zbavit se ho rozhodně nehodlám ale kdyby byla možnost hodit tam FW z M75 nebo podobně, tak to udělám...
Doufám že alespoň některý z těch "chyb" opraví nové firmwary protože tohle je strašný, u Samsungů neo u Nokii y se to prostě stát nemohlo...
Tak pánove Benq-Siemensáci snažte se jestli nechcete aby tahle slavná zančka upadla v zapomnění protože by t byla strašná škoda....
Poznámka: Nejsem uznavač manuálů k čemukoli elektronickýmu, šahám po nich až když jsem opravdu v koncích a tenhle foun mně k tomu dohnal...
Pokud někdo víte jak mi s některým z problémů pomoct prosím ozvěte se... Pray

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 10:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jirkab napsal:
Další postřehy: Update firmware na 13 jsem provedl s kabelem DCA - 510 (což není nic divného), ale se zapnutým dobíjením.
A teď pozor je to už trochu švanda. V budíku dny, které jsou přeškrtlé tzn. vyplé buzení tak budí a dny které jsou zaplé, nepřeškrtlé a tučně psané tak nebudí. Myslím, že toto hovoří za vše. A proto jsem dnes v sobotu vstával v 5.55 hodin.

Po smazání všech blbostí nepotřebných T9 apod. je celková vnitřní paměť 27,8MB, volných cca 25MB.
Jinak "děkuji" myslím, že to byl Kesu, za radu, že před započetím nahráváním fw mám dát masterreset Brick wall , že jako nepříjdu o data. No a tak můžu nastavovat datové profily znovu! Rolling Eyes
... ten rádce s masterresetem jsem byl já - kontakty a nastavení netu by neměly být smazány. Ke smazání dojde až při instalaci FFS souboru, ale to je shodné s předešlými modely (x65,x75). S tím budíkem je to skutečně "švanda" - ještě jsem se s tím u žádné S75 nesetkal. Bylo by dobré, kdyby tuto záhadu zjistili i další vlastníci S75. Zajímavá je však jiná věc - update přes DCA-510 se zapnutým napájením. Připadá mne to jako nemožné, ale podobných záhad bude možná ještě víc a to nejen u S75...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yurii
všeználek
všeználek

Založen: 01. 03. 2005
Příspěvky: 679
Bydliště: Praha (CZ)

3360.44 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2 jirkab:
1: No u souborů AAC konkrétně song Shes like the wind z filmu Hříšný tanec - má pomalej a tichej začátek a trvá u ní konkrétně víc nez 15 sekund než se pustí uplně naplno, ve formátu Mp3 ji zatim nemam ale časem to taky otestuju.... (to samý dělá i Island sun od Clue a zase případ s pomalym začátkem, prvních 5 sekund nic, druhejch 5 sekund už bylo něco slyšet a těch posledních 5 sekund to už konečně nabírá na hlasitosti [přesně oněch 15 sekund] )

Hlasitost přehrávání neni nijak velká jak už jsem zmiňoval ale vzhledem k perfektní čistotě zvuku si myslim že přidat na hlasitosti by určitě neškodilo.
3: Moje vyzvánění na SMS má asi 1.89 sekundy, pokud to někdo znáte je to z filmu Eurotrip hláška "Mail Mothafuka!", kdž jsem měl nastavený vyzvánění na SMS dýlku 5 sec. tak se mi to přehrálo dvakrát: Jednou potichu a podruhý nahlas rozhodně je to krok zpět protože i zvuk Vibračního motorku je slyšet víc než to vyzvánění Shame on you
U vyzvánění SMS je jenom výběr z Tvonění/Pípnutí/Vyp.... chybí hlasitost a nikde nei schovaná Sad
Zvonění MP3 z karty jsem netestoval, jenom Wallpaper ale ten se zkopíruje do founu... podle mýho se z karty musí přesunout do telefonuaby byl schopnej fungovat.

jirkab napsal:
" Pokud jsi zmiňoval položku VYP/ZAP v podmenu Vyzvánění tak to měl autor na mysli vypnutí nebo zapnutí uvítací a vypínací melodie Rolling Eyes"
no ale jak já to mam vědět žejo... navíc to tam mam dvakrát pod sebou tak by mně zajímalo proč a co je to druhý...

_________________
C10--CT65->C(SL)65--S75--S75--S75(fialová)
Teď už jen nokie E-series E50--E51--E52

MAOrh:"co jde zku*vit taky musi jit i napravit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mobico
badatel
badatel

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 186

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

... Dodatečně jsem si uvědomil, že po master resetu sice některé adresáře zůstanou ale přepíšou se nastavení netu, mailu atd. Za tuto desinformaci se omlouvám, ale problémy s vymazáním vlastních souborů a nastavení se přece dá jednoduše předejít zazálohováním přes MPM (a pod.) všech složek, které si určíte, dokonce i těch které máte uložené na paměťové kartě... Stejný postup je u všech telefonů i s klasickým OS - např. Windows Mobile (tam je master reset před i po update výslovně doporučován) a právě proto výrobci zálohovací utility dodávají... ještě něco - mini návod na nastavení wapu atd. jsem na SE v této rubrice vyvěsil včera, předpokládám že jste vše potřebné podle něj nastavili..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wosuk
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 09. 2004
Příspěvky: 428

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: so leden 14, 2006 6:19 pm    Předmět: email Odpovědět s citátem

potesil me emilovej klient, konecne se da nastavit neomezena priloha Applause
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x72, x75 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 163, 164, 165  Další
Strana 1 z 165

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group