clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Nastavení GPRS, WAP, MMS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Nastavení GPRS, WAP, MMS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x65, x70
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 4:20 pm    Předmět: Re GPRS Odpovědět s citátem

Máš aktivované "dátové služby" ?? Ak áno potom reklamuj u operátora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, datový služby aktivovaný mám. A reklamace u operátora, to je furt dokola. Stále budou zase tvrdit, že za nic nemůžou, že tento telefon nemají v nabídce... a že nerozumí... To jsem zkoušel už u staré M50 s naprosto stejným problémem.
Jestli mi to bude fungovat s nastavením Oskara a Sim Oskara, k Eurotelu mě už nikdo nedostane. Ale zatím nevím, od koho si tu SIM půjčit.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 4:45 pm    Předmět: Re GPRS este raz Odpovědět s citátem

Mám CX70 a T-Mobile Sk
Vytvoril som nový profil služby lebo som nechcel aby fon pouzival standardne povolený CSD pristup v pripade nefunkcnosti GPRS

Takže PRENOS DAT/ DATOVE SLUZBY, premenuj niektorý prázdny profil služby a vojdi dnu na editáciu.

CSD údaje: všetko som nechal prázdne


GPRS údaje:

APN: internet / to tu musí byť, operátor môže mať iný názov služby /
user:
Pass:
DNS 1 : 000 000 000 000
DNS 2 : 000 000 000 000

Potom HTTP profil/
provider : meno ktoré si dal profilu služby
proxy: deaktivovaný

a beží mi to

Ak máš všetko OK potom naozaj len reklamácia alebo prípadne ešte konzultuj na technickej podpore.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 4:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No to mám vyplněný dobře. Podle Buschova návodu (viz výše) by neudělal chybu snad ani opičák. Tak asi máš pravdu. Možná zkusím u toho operátora, nebo jak už jsem říkal, se na Eurotel možná vykašlu.
_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr. k
kolemjdoucí

Založen: 22. 10. 2004
Příspěvky: 12

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 5:00 pm    Předmět: Zablokované datové služby Odpovědět s citátem

Nevíte někdo, jak v DATOVÝCH SLUŽBÁCH u verze telefonu CT65 (T-Mobile), odblokovat jednotlivé položky? Jako první je v Datových službách T-Mobile WAP a u pravého tlačítka je možnost pouze Číst a nedá se ta položka editovat. Prostě to nějak T-Mobile zablokoval.
Díky za pomoc.
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

novice napsal:

Ak máš všetko OK potom naozaj len reklamácia alebo prípadne ešte konzultuj na technickej podpore.

A co vlastně s tím může operátor udělat? Když jsem si na to samé stěžoval u M50, tak mi akorát poslali mailem, jak má to nastavení vypadat. To jsem sice nastavil, ale nefungovalo to. Psalo to to samý, jako teď ta CX70 "Chyba spojení GPRS". Proto si myslím, že telefonem to není. Jak to tedy může operátor vyřešit? Tehdy se se mnou moc nebavili, nebyli slušní. Asi si mysleli, že jsem nějakej debílek, který si chce jen stahovat hry... Ale já jsem tam potřeboval rozchodit java e-mailového klienta, protože ho M50 standardně neměla. Ale tehdy jsem se na to vykašlal.
U CX70 sae hlavně budou obořovat, že jsem ji nezakoupil od Eurotelu a tudíž se tím nebudou moc zaobírat, že mi tam něco nefunguje. To samý mi říkali i u tý M50, ale ta byla zakoupená v GO sadě, ale stejně to nijak neřešili. Za tento přístup jsem na Eurotel už pěkně naštvaný.
Ale teď u CX70 se s tím už nesmířím. Mám pěkný prográmky. Krásný e-mailový klient, Operu Mini, Oskárek, Autobusy (vyhledává v jízdních řádech), slovníky (slova neobsahující v interní databázi vyhledává přes internet), Jimm...

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3


Naposledy upravil simp dne ne říjen 02, 2005 5:04 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 5:03 pm    Předmět: Re: Zablokované datové služby Odpovědět s citátem

petr. k napsal:
Nevíte někdo, jak v DATOVÝCH SLUŽBÁCH u verze telefonu CT65 (T-Mobile), odblokovat jednotlivé položky? Jako první je v Datových službách T-Mobile WAP a u pravého tlačítka je možnost pouze Číst a nedá se ta položka editovat. Prostě to nějak T-Mobile zablokoval.
Díky za pomoc.
Petr

No, tu první položku asi nezměníš, když ji T-mobile zablokoval. Ale ty ostatní měnit normáloně můžeš, nebo ne?
Doplněno: Ty ostatní položky má zablokovaný taky Sad

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3


Naposledy upravil simp dne ne říjen 02, 2005 5:40 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
busch
čestný člen
čestný člen

Založen: 29. 02. 2004
Příspěvky: 2675
Bydliště: Praha & Olomouc

27.84 SMM
PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2005 5:35 pm    Předmět: Re: Re GPRS este Odpovědět s citátem

novice napsal:
Je ešte možnosť že BTS tam kde si, je poriadne vyťažená a kašle na teba.

GPRS spojenie je využitie pásma ktoré ostane voľné popri hlasových prenosoch. Ak je zaťaženie veľké tak GPRS temer nejde. Ja mám štastie cez deň 2.6 - 4.5 kB/sec ale sú okamihy že ani bit neprejde, v noci to ale ide suverenne 5.8/KB/sec

To asi ne, to by mu nejel ani wap přes gprs...
Chce to zkusit jinou simku, jinej telefon...

_________________
Stav dobytka oproti minulému roku nezměněn. Méně krav, ale zato více volů. Také sviní je letos dost.

Nokia 6234, Ericsson T65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 2:04 pm    Předmět: Nefunkční internet (http profil) na CX70 Odpovědět s citátem

Takže jsem Eurotelu zaslal toto:
Dobrý den.
Měl jsem Siemens M50, v GO sadě. Nikdy nefungoval java (http) profil. Pokud to nevíte, používají ho java APLIKACE pro přístup na internet, např. e-mailový klient, který jsem tedy kvůli nefunkčnosti této služby nemohl nikdy využívat. Vždy vyskočila jen chybová hláška: Chyba spojení GPRS. CSD sice fungovalo, ale stažení e-mailu tak bylo více než 8x dražší. Zajímavé, že?

Opakovaně jsem žádal o nápravu, nebylo se mnou jednáno příliš slušně a výsledkem bylo vždy jenom zaslání konfigurace, jak má být java profil nastaven. To jsem měl samozřejmě správně, ale ŘEŠENÍ TEDY ŽÁDNÉ!!!

Nakonec jsem to vzdal. Teď mám ale Siemens CX70 a už se nenechám o tyto služby ošidit!!! Mám stále stejnou SIM (bohužel).
Hezký nový telefon, ale nemylé překvapení - ta samá závada! Jsem tedy přesvědčen, že chyba není v telefonu. Profil mám nastaven správně, přes on-line konfigurátor, mnohokrát zkontrolován, datové služby jsem si nechal aktivovat (samozřejmě ještě když jsem měl M50 a stále jsou aktivní.)

Kvůli nefunkčnosti internetu (http profil) nemohu funkce telefonu využívat naplno. Nemohu používat java aplikace používající internet - e-mail, ICQ, program na vyhledávání v jízdních řádech, Opera Mini (internetový prohlížeč pro mobilní telefony), on-line slovníky, FTP klient... Vždy, když se java aplikace pokusí připojit na internet, vyskočí TA SAMÁ HLÁŠKA JAKO U M50: Chyba spojení GPRS.

Závěr: OČEKÁVÁM TEDY NĚJAKÉ ŘEŠENÍ TOHOTO PROBLÉMU. JAKO ŘEŠENÍ SI NEPŘEDSTAVUJI ZASLAT JENOM KONFIGURACI PROFILU, KTERÝ MÁM UŽ OD ZAČÁTKU NASTAVEN SPRÁVNĚ, A PO OPĚTOVNÉM NASTAVENÍ NIC NEZMĚNÍ.

S pozdravem ...



Odpověď:
Vážený pane ...,

reaguji na Váš e-mail ze dne 9.10.2005.

Mobilní telefon Siemens CX70 není distribuován naší společností, z tohoto
důvodu Vám nemůžeme poskytnout bližší informace k tomuto typu telefonu.

Po provedené kontrole v našem účetním systému jsme zjistili, že nastavení
všech potřebných služeb je v pořádku. Obraťte se prosím na naši značkovou
prodejnu.

V případě dalších dotazů se, obraťte na pracovníky Go linky, kteří jsou Vám
k dispozici 24 hodin denně na telefonním čísle *88 (pouze z mobilního
telefonu). Volání na tuto linku je na území ČR zdarma. Toto oddělení můžete
též kontaktovat z pevné linky, a to na placeném čísle 720 720 720.

S přáním hezkého dne

Lenka Řánková
Oddělení péče o zákazníky



Takže jak jsem říkal - telefon nemají v nabídce, takže... Ale kdyby to řešili alespoň jako problém u M50. To byla jejich GO sada. (to jsem jim ale bohužel nenapslal)
Na druhou stranu je mi jasné, že nemůžou dělat zázraky. Takže trochu to taky chápu.
Na Go lince se nic nového nedozvím, jet 30 km do znač. prodejny se mi moc nechce, ani není čas. Ale asi si ho budu muset udělat. Ale stejně, co zmůžou tam? Jak by mohlo vypadat nějaké řešení?

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 6:29 pm    Předmět: Re:Nefunkčný profil ? Odpovědět s citátem

Nerozumiem ako to myslíš java /http/ profil.
Java profil aspoň u mňa, T-Mobil Sk, je profil v nastavenie dátových služieb pre prístup na wap. Prioritne CSD a potom GPRS, tak to má T-Mobil natvrdo v SIM-ke. V praxi to vyzerá tak, vyskúšal som, fon vytočí číslo na ich prístupový bod, prebehne overenie a vzápätí sa prepne na GPRS, podstatné je že tarifikácia ostáva podľa času, 3 kačky za minútu.
Takže ak to je u tvojho operátora podobné a asi bude, sú to sesterské firmy. Keď nastavíš HTTP profil "java" samozrejme pôjdeš cez wap. Prečo sa potom neprepne na GPRS prenosy to neviem. Nemáš SIM-ku ešte z čias keď o GPRS nikto ani netušil ?

HTTP profil je nastavenie pre internetový prístup tarifikovaný ináč, u mňa podľa objemu prenesených dát. Samozrejme aj to môže ísť cez CSD alebo GPRS.

Vytvor si nový profil v nastavení dátových služieb. Nazvi ho akokoľvek, napríklad "NET" nastav mu položky podľa toho čo požaduje operátor, no najdôležitejšie je aby bol APN: internet alebo go internet alebo ako sa služba u vás volá.
Potom sa vráť a vojdi do HTTP profilu a nastav tam v "provider" názov profilu aký si dal, takže "NET".

Ešte jedna vec mi nie je jasná. To si platil celý čas za službu ktorú si nevyužíval ? myslim tým GPRS prístup na internet.

Neviem ako v Čechách ale tu stojí najlacnejší prístup na internet u T-Mobilu 99 Sk so smiešnym objemom dát 10MB ! nad limit 1 MB za 36 Sk.
U vyšších objemov to je potom rozumnejšie, 700MB za 600 Sk a tak ďalej.

Je možné že máš aktivovanú službu: prístup do internetu ale len cez wap, aj tak sa do internetu dá pripájať, je to nelogické no je to z dôvodov samozrejme čisto zištných, peníze, penízky, money.

Dobre, veľmi dobre si pozri akú služy máš vlastne aktivovanú.
Ak je to všetko u teba čo sa týka služieb OK, ešte je možnosť že tvoja SIM karta je poškodená, skús tvrdiť že si stratil SIM a daj si dodať novú, niečo to stojí ale keď to nevieš s nimi ináč....

Ak to nevyrieši ani to, tak potom už neviem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Java profil je u M50 a je to to samé jako http profil u CX70. Tedy pro internet, pro java aplikace používající internet (Jimm, Opera Mini, Oskárek...)
Za službu jsem neplatil-nemám datový tarif. Normálně se cena má odečítat z kreditu. Ale ta služba prostě nefunguje. I když při neúspěšných pokusech nastavení jsem přišel cca o 100 Kč. Ale s tím se také nic nenadělá. Všecny potřebné služby aktivované mám - to kontrolovali i na Eurotelu (viz jejich odpověď). Jak jsem již psal, nastavení mám na 100 % správné. Tak nevím.
Jinak jsem moje problémy podrobněji popisoval o několik příspěvků výše (str. 5). Ale nevím, jestli se to někdy vyřeší.
Jak jsem už psal, nejdůležitější bude zkusit ten telefon s jinou SIM, ale zatím jsem neměl příležitost si ji půjčit od někoho, kdo má tyto služby aktivované. Tak časem to ale zkusím. Do tý doby mi vlastně není jak poradit, tak už přestanu otravovat na fóru a uvidíme, jak to dopadne s jinou SIM. (Ale myslím si, že telefonem to není, když je to stejné jak u M50, tak i u CX70, zase viz předchozí příspěvky)

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 7:16 pm    Předmět: Re:Nefunkčný profil ? Odpovědět s citátem

Skúsil si niekedy použiť fon ako modem a isť na internet z PC?
Nainštaluj MPM pre CX70 zo siemes.com cca 14MB, myslím. Má v sebe všetky drivery. Choď s ním na sieť. Aj keď nabehneš na sieť cez CSD aspoň budeš vedieť že si pripojený.
Poprípade spusť nejakú sieťovú utilitu a pozrieš si kade ťa pripája, budeš vedieť na technikej podpore čo rozprávať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako modem pro PC jsem telefon nezkoušel. Tak to teda možná zkusím.
Jen jsem zapomněl dodat, že CSD vždycky fungovalo. Ale je to několikrát dražší. (např. stažení 1 e-mailu vyjde víc jak 8x dražší než přes GPRS)

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novice
začátečník
začátečník

Založen: 17. 08. 2005
Příspěvky: 93

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2005 8:14 pm    Předmět: Re:Nefunkčný profil ? Odpovědět s citátem

No či predsa len nepôjdeš cez ten wap..
Idú ti MMS-ky cez GPRS ?
Požičaj si inú SIM-ku.
Mne sa vidí ako zdroj problémov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2005 1:28 pm    Předmět: CX70, nefukcni internet GO Odpovědět s citátem

Ano. Konečně zajímavá informace - konečně jsem měl možnost vyzkoušet tel. s jinou SIM (taky Eurotel GO) a vsechno funguje tak, jak má. A když se obrátím s reklamací na Eurotel za vadnou SIM, vymění mi ji bezplatně???

Doplněno:
Od Eurotelu jsem dostal odpověď, že ve značkové prodejně bude moje SIM karta vyzkoušena a pokud se prokáže, že je vadná (což by se doufám prokázat mělo, když to nefunguje), dostanu novou se stejným číslem.
Takže tam co nejdříve zajdu.

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3


Naposledy upravil simp dne pá říjen 14, 2005 2:48 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Řada x65, x70 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group